Jak pracujemy?

Metody pracy

Jeśli tresura kojarzy ci się z rygorystycznym wymaganiem posłuszeństwa pod groźbą kary, to po zajęciach w naszej szkole od razu zmieni się twoje wyobrażenie. Domeną szkoły Dog’s Smile jest empatia i współpraca ze zwierzęciem w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów!

Jak osiągamy tak dobre wyniki?

W Szkole dla psów i przedszkolu dla szczeniąt “Dog’s Smile” uczymy właścicieli psów Metody Naturalnej, która została opracowana we Francji przez Josepha Ortegę na podstawie wieloletnich badań nad wilkami oraz innymi dziko żyjącymi gatunkami psowatych. Jest to metoda oparta na stosowaniu pozytywnych wzmocnień pożądanych u psa zachowań i wygaszaniu (poprzez zrozumiałe dla psa korekty) zachowań niepożądanych. Jeśli nauczysz się komunikacji ze swoim psem stosując komunikaty „psiego języka”, staniesz się podobnie jak my, entuzjastą tej techniki, bo w ten sposób nawiążesz świadomie dobrą relację ze swoim pupilem. 

Jakie są założenia tej metody?

Pies nie jest człowiekiem i nie czyta w Twoich myślach. Możesz jednak nauczyć go, czego tylko chcesz, o ile pozwolisz mu być psem i zastosujesz się do reguł, jakie panują w psim lub wilczym stadzie. Konsekwentne stosowanie Metody Naturalnej w wychowywaniu szczeniąt przez hodowcę, a potem przez właściciela (i to zaraz po zabraniu 7-8 tygodniowego psiaka do domu), daje dużą szansę na uzyskanie psa świetnie zsocjalizowanego, posłusznego i pracującego z wielką przyjemnością. Taki pies to pies bezpieczny dla otoczenia i to niezależnie od rasy!

Czym Metoda Naturalna różni się od metody tradycyjnej?

W Metodzie Naturalnej nie używa się, jak w metodzie tradycyjnej, kar cielesnych, kolczatek, łańcuszków zaciskowych, obroży elektrycznych i innych środków przymusu bezpośredniego. Podstawowymi „pomocami szkolnymi” są dla psa: okazujący psu emocje, rozumny właściciel, odpowiednio dobrane do psa smakołyki, różnorodne zabawki, stymulujące środowisko zajęć.

Do jakich psów jest skierowana?

Metoda naturalna ma zastosowanie nie tylko w wychowaniu szczeniąt, ale też w rozwiązywaniu różnych problemów z posłuszeństwem lub zachowaniem psów młodocianych i dorosłych. Zaletą metody jest więc jej uniwersalność, logika i prostota.

Jakie przynosi efekty?

Pies po skończeniu szkolenia Metodą Naturalną daje sobie świetnie radę w różnych sytuacjach, potrafi właściwie się zachować w towarzystwie innych psów/zwierząt i ludzi. Jest także odporny psychicznie i fizycznie na działanie stresu, zadowolony z kontaktu ze swoim przewodnikiem i rozumie reguły tego kontaktu, a przede wszystkim jest psem UŚMIECHNIĘTYM.

Wierzymy, że zauważysz ten uśmiech na psim pysku i odpowiesz na niego tym samym :)))