Szkolenie zaawansowane
psów dorosłych

Szkolenie zaawansowane psów dorosłych

Jeśli Twój pies dobrze przyswoił komendy z psiego przedszkola, nie poprzestawaj na „siad” i „podaj łapę”! Podstawowe posłuszeństwo to cenna umiejętność, ale Twój pies jest w stanie nauczyć się o wiele więcej. Podobnie jak dzieci nie poprzestają na edukacji przedszkolnej, tak samo nasi domowi przyjaciele powinni otrzymać szansę uzyskania solidnego wykształcenia. Dzięki temu będą wiedziały, jak zachowywać się w towarzystwie, nie będą się łatwo rozpraszać towarzystwem innych psów, rowerzystów czy piłek ani płoszyć hałasem. Dobrze wykształcony pies nie jest tylko posłuszny, ale ma dobre maniery!

Podczas zajęć utrwalimy komendy, których pies nauczył się w przedszkolu i wprowadzimy trudniejsze rozproszenia. Im dłużej szkolony jest pies, tym lepiej przyswaja umiejętności. Warto więc powtarzać podstawy i podnosić poprzeczkę.

Na kursie zaawansowanym psy poznają:

  • Komendy na odległość
  • Zostawanie na duże odległości, na dłuższy czas, zostawanie pod nieobecność przewodnika
  • Wysyłanie kierunkowe

Podczas zajęć z psem doskonalimy chodzenie przy nodze na luźnej smyczy oraz wprowadzamy chodzenie przy nodze bez smyczy. To bardzo ważne i wymagające wielokrotnych powtórzeń zajęcia.

Doskonalimy przywołanie „do mnie”, „do nogi” przy rozproszeniach oraz wprowadzamy przywołanie przerywane.

Rozszerzamy wachlarz sztuczek oraz wprowadzamy ćwiczenia węchowe.

Psy poznają elementy toru agility dla psów dorosłych (huśtawkę, palisadę, tunel itd.).

Co więcej, uczymy jak motywować dojrzewającego psa do pracy oraz jak najlepiej przeżyć pojawiający się w okresie dojrzewania bunt i nieposłuszeństwo. Organizujemy również zajęcia teoretyczne dotyczące komunikowania się z psami oraz ich prawidłowego wychowania.

Kurs dla dorosłych psów na poziomie zaawansowanym jest bardzo wartościowym szkoleniem, dzięki któremu wasz pies zacznie naprawdę wyróżniać się wyjątkową dyscypliną i zdolnościami. Będzie waszym powodem do dumy.